Національний Інтернет-оператор «ФРІНЕТ» відновлює Інтернет-зв’язок у населених пунктах, що постраждали від бойових дій. ФРІНЕТ

   Національний Інтернет-оператор ТОВ «ФРІНЕТ» відноситься до підприємств критичної інфраструктури. Компанія надає широкосмуговий доступу до мережі Інтернет понад 165 тис. абонентам та входить в п’ятірку найбільших Інтернет-операторів України. ФРІНЕТ покриває своєю мережею понад 320 населених пунктів у дев’яти областях України. Функціонування підприємства є стратегічно важливим для економіки і безпеки держави, суспільства та населення. 

   Руйнування мереж операторів має вплив на національну безпеку та населення. Тому мережі операторів зв’язку були під особливим прицілом окупантів. В першу чергу, загарбники знеструмлювали та руйнували електромережі, це відразу відрізало мешканців окупованих населених пунктів від зв’язку із рідними та перекривало доступ до офіційної інформації.
   Особливо постраждала мережа компанії ФРІНЕТ у Київській та Чернігівській областях. Близько у 80 населених пунктах мережа зазнала тих чи інших пошкоджень. Без доступу до послуги Інтернет залишилися понад 10 тис. абонентів. Відновлення мережі почалося з початку квітня, як тільки нашим ремонтним бригадам дозволила працювати місцева влада, ЗСУ та підрозділи ДСНС, що проводили розмінування територій.
   Станом на кінець квітня, ми відновили близько 90% мереж, що були пошкоджені внаслідок бойових дій. Однак, у Вишгородському, Бучанському районах Київської області та у Бобровицькому районі Чернігівської області, особливо великих руйнувань зазнали електроопори, по яким проходив наш магістральний кабель. У деяких селищах ще відсутня електроенергія і ми не можемо підключити живлення до нашого обладнання. На деяких територіях, ще проходять роботи з розмінування і наших спеціалістів не допускають представники влади. Також свої корективи в роботу ремонтних бригад вносить і комендантська година. Та не зважаючи на складнощі найближчим часом ми плануємо повністю відновити мережу у всіх постраждалих від війни населених пунктах. Ми розуміємо, наскільки важливий стабільний Інтернет-зв’язок в сьогоднішніх умовах і наполегливо працюємо, щоб кожен наш абонент мав доступ до інформаційного простору.
Слава Україні!